Biuletyn Marypages 2023

Słowo od Prezesa

Drodzy darczyńcy,

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie finansowe w ubiegłym roku. Tylko dzięki Waszej pomocy Marypages mogą nadal istnieć.
Dla darczyńców, którzy w tym roku zechcą nas ponownie wesprzeć kwotą co najmniej 50 euro, mamy kolejny piękny cudowny medalik (zwany także Cudownym lub Cudownym Medalikiem lub Medalikiem Niepokalanego Poczęcia). Jest to medalik zaprojektowany po objawieniach maryjnych Katarzynie Labouré w 1830 r. i do wyboru dwa rodzaje różańców; czarno-niebieska masa perłowa lub przezroczysta masa perłowa. Obydwa z Lourdes, ze szczegółowym opisem. Różaniec zawiera trochę wody święconej ze źródła w Lourdes. Zarówno medalik, jak i różaniec są poświęcone.
W miesiącu maju, Miesiącu Maryjnym, codziennie publikujemy piękną modlitwę i piękny wizerunek Maryi, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Codziennie publikujemy także w mediach społecznościowych święta miejsc pielgrzymkowych, święta Najświętszej Maryi Panny, święta katolickie oraz święta świętych. Robimy to zarówno w języku niderlandzkim, jak i angielskim.
Oczywiście darowizny są bardzo mile widziane i oczywiście niezobowiązujące, ale aby zabezpieczyć przyszłość Marypages, pozostajemy zależni od Waszych darowizn. Ufamy, że nadal możemy liczyć na wszystkich, którym zależy na Marypages, abyśmy mogli nadal osiągać nasze cele.

Funkcja społeczna

Naszym darczyńcom i wyznawcom oferujemy możliwość odczytania modlitwy przez księdza w Grocie Maryjnej w Lourdes za darowiznę w wysokości 10 euro, a także wsparcie tej modlitwy poprzez zapalenie świecy z Maryją. Oferujemy Państwu tę samą możliwość w odniesieniu do Sanktuarium w Fatimie.
Tam, gdzie to możliwe, wspieramy także organizacje posiadające fundację rzymskokatolicką.

Przyszłość i rozwój Marypages

Nasz prezes każdego dnia jest zajęty ulepszaniem Marypages i dodawaniem jeszcze większej liczby tłumaczeń wszystkich stron na pozostałe 9 języków. W zeszłym roku do Marypages dodano ponad 100 stron.
Co miesiąc Marypages odwiedza około 60 000 osób z całego świata. Oznacza to 720 000 odwiedzających rocznie.

Kanonizacja:

W niedzielny poranek 15 maja 2022 r. papież Franciszek kanonizował Tytusa Brandsmę i Karola de Foucauld, a także osiem innych osób.

Beatyfikacje 2022/2023:

W niedzielę 4 września 2022 r. Papież Jan Paweł I (znany również jako Papież 33-dniowy lub Papież Śmiejący się) został beatyfikowany przez papieża Franciszka.

Pięciu księży katolickich zostało beatyfikowanych we Francji 22 kwietnia 2023 r., 152 lata po tym, jak zostali schwytani jako zakładnicy i zastrzeleni na ulicy przez rebeliantów z Komuny Paryskiej.

Modlitwa maryjna

Zdrowaś Maryjo, Matko Pana,
naucz mnie słuchać, kiedy Bóg do mnie mówi i wierzyć, że ma dobre przesłanie także dla mnie.
Zdrowaś Maryjo, Matko Pana,
pomóż mi dokonać cudu, o który prosi mnie Bóg i zaufaj, że Jego miłość zmieni wszystko na lepsze.
Zdrowaś Maryjo, nie zostawiaj mnie samego, gdy ból i zło łamią mi serce i życie, a potem mów mi o Jezusie,
twój syn i nasz Pan.
Amen.