Weź i noś Cudowny Medalik

Cudowny Medalik swoje początki zawdzięcza objawieniom Maryi w kaplicy przy Rue du Bac w Paryżu w 1830 roku.

Cudowny Medalik jest medalem wyjątkowym. Oryginalna nazwa to „Medal Niepokalanego Poczęcia Maryi”.

W sobotę 27 listopada 1830 roku Niepokalana Dziewica ukazała się Siostrze Katarzynie Labouré, Siostro Miłosierdzia, i powierzyła jej misję wybicia medalika według pokazanego jej wzoru.

„Niech zostanie wybity medalik według tego wzoru” – powiedziała Najświętsza Dziewica,
„ci, którzy będą je nosić z ufnością, dostąpią wielkich łask, zwłaszcza jeśli będą je nosić na szyi”.

Medal rozprzestrzenił się bardzo szybko. Uzyskano wiele łask nawrócenia, ochrony i uzdrowienia.

W związku z tymi niezwykłymi faktami Arcybiskup Paryża Mgr. de Quelen o przeprowadzenie oficjalnego śledztwa w sprawie pochodzenia i skutków Medalu z Rue du Bac. Oto wynik:
Niezwykła szybkość, z jaką ten Medalik został rozdany, zdumiewająca liczba wybitych i rozdanych medalików, godne podziwu dobrodziejstwa i wyjątkowe łaski uzyskane dzięki zaufaniu wiernych, wydają się zaiste znakiem z Nieba, dzięki któremu prawdziwość objawień zostanie zweryfikowana. potwierdza się prawdziwość historii widzącego i rozdanie Medalika.

W roku 1846, po sensacyjnym nawróceniu Żyda Alfonsa Ratisbonne’a w Rzymie, papież Grzegorz XVI potwierdził powyższą konkluzję arcybiskupa Paryża.

Jeśli więc kochacie Najświętszą Dziewicę i ufacie Jej potężnemu wstawiennictwu:

 • Noś zawsze Medalik, aby nadal żyć w łasce Bożej i cieszyć się opieką Niepokalanej Dziewicy
 • Następnie codziennie odmawiajcie inwokację wygrawerowaną na Medaliku. Najświętsza Dziewica chciała, aby ją witano i wzywano w ten sposób:
  „O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.”
 • Rozsław Medal w swojej okolicy; przekazuj je zwłaszcza chorym i cierpiącym

Lourdes i Cudowny Medalik

 • Cudowny Medalik jest powszechnie znany. Często jednak zaprzecza się, że objawienia w kaplicy przy Rue du Bac przygotowały wielkie wydarzenia w Lourdes. „Ukazała mi się Pani z Groty tak, jak jest przedstawiona na Cudownym Medaliku” – wyjaśniła Bernadette, która otrzymała Medalik Nosiła Rue du Bac.
 • Wezwanie do Medalu:
  „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”
 • Rozpowszechniony wszędzie przez Cudowny Medalik, wywołał ogromny ruch wiary, który doprowadził papieża Piusa IX do zdefiniowania dogmatu o Niepokalanym Poczęciu w 1854 roku. Cztery lata później pojawienie się Massabielle w bezprecedensowy sposób potwierdziło tę rzymską definicję.
 • Z okazji stulecia tej definicji, w 1954 r., Stolica Apostolska nakazała wybicie pamiątkowego medalu. Cudowny Medalik i Grota w Lourdes na rewersie podkreślały ścisły związek obu objawień z definicją Niepokalanej Dziewicy.
 • Tak jak Lourdes jest niewyczerpanym źródłem łask, tak Cudowny Medalik jest zawsze narzędziem niesłabnącej dobroci O. L. Woman dla wszystkich grzeszników i nieszczęśników świata.
 • W objawieniach i Medaliku chrześcijanie mogą odnaleźć istotę chrześcijaństwa, a także naukę Kościoła o opatrznościowym miejscu Maryi w Odkupieniu, a zwłaszcza Jej powszechnym pośrednictwie.

Obecnie mamy bardzo ładne cudne medaliki. Każdy Cudowny Medalik, który wysyłamy, jest dostępny.

Twoje intencje:

Jeśli chcesz, możemy przekazać Twoją intencję modlitewną do Kaplicy Cudownego Medalika, Rue du Bac 140 w Paryżu (Francja).

W każdy wtorek swoje intencje modlitewne ofiarujemy Najświętszej Maryi Pannie u stóp ołtarza.