Walka przeciw Aborcji

"Maryjo Najświętsza, Matko Nienarodzonych"

Panie Jezu, Maryjo Najświętsza i Święty Józefie, ja kocham Was bardzo. Ja błagam Was o zachowanie życia nienarodzonego dziecka, które ja duchowo adoptowałem, a które jest zagrożone aborcją.  

 

Aborcja? Nie – To jest Dziecko!!

W obecnych czasach jest bardzo mały szacunek dla życia dziecka w łonie matki. Większość ludzi jest zainteresowana własną przyjemnością. Wiele osób pragnie jedynie zaspokoić swoje pragnienia seksualne z jakąś osobą i potem zabić dziecko, które jest skutkiem jego/jej życia seksualnego. Dlatego tak dużo małych dzieci jest mordowanych pod nazwą aborcji. My przychodzimy na ten świat całkowicie zależni od naszych rodziców. Bez pomocy naszych matek, my nie możemy nawet dostać pożywienia. Ta całkowita zależność nowonarodzonego dziecka, stawia matkę i ojca w bardzo odpowiedzialnej pozycji. Rodzice dostarczają dziecku pierwszych wrażeń, które są ważne w rozwoju charakteru dziecka. Życie ludzkie musi być szanowane i chronione całkowicie od momentu poczęcia. Od pierwszego momentu jego życia, istota ludzka musi być uznana za mająca wszelkie prawa osobę, a wśród tych praw jest nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia. Większość ludzi wie, że religia katolicka nie popiera aborcji. Większość katolików myśli, że aborcja jest zła i powinna być nielegalna. Jednak, wiele osób nie wie lub nie rozumie dlaczego ci katolicy są tak przeciwni aborcji. Miliony aborcji zdarzają się na całym świecie. Te osoby, które uległy aborcji, tracą część naszej historii. Aborcja nie jest po prostu niszczenie grupy komórek lub kropelek tkanki. Aborcja zabija ludzi. Oni mają ciała, organy, doświadczenia i ścieżkę życia. Bóg kocha każdego nawet w momencie naszego poczęcia.

Aborcje w Anglii i Walii w 1999 r. wg okresu ciąży (całkowite 173 701)

Liczba %całości
Poniżej 9 tygodni 73 882 43
9-12 tygodni 80 800 46
13-19 tygodni 17 274 10
20 tygodni i więcej 1 745 1

Niektóre Metody Wczesnej Aborcji:

Termin "wczesna aborcja” jest stosowany w celu opisania aborcji dokonanej do dwunastego tygodnia ciąży; termin "bardzo wczesna aborcja” jest używany do opisu aborcji wykonanej w ciągu pierwszych siedmiu tygodni od ostatniej miesiączki kobiety

Ręczna Próżnia A (MVA0 lub Ostre Łyżeczkowanie (D&C):

Próżniowe Wsysanie lub Ostre Łyżeczkowanie ( D&C): (od 6-ego do 16-ego tygodnia) silnie wsysająca sonda jest wkładana przez szyjkę do macicy. Osoba dokonująca aborcji zaczyna od rozszerzenia szyjki matki do takich rozmiarów, aby umożliwić włożenie cewki do jej macicy. Cewka jest wklęsłą, plastikową sondą, która jest podłączona do pompy typu próżniowego poprzez giętki wąż. Osoba dokonująca aborcji porusza końcem cewki wzdłuż powierzchni macicy, powodując, że dziecko zostaje odłączone i wciągnięte do sondy – zarówno w całości jak i w częściach. Płyn owodniowy i łożysko są również wessane przez sondę i razem z innymi częściami ciała kończą w zbiorniku. Jakiekolwiek pozostające części są wyskrobane z macicy, przy użyciu chirurgicznego narzędzia nazywanego curette. Następnie, kolejne wprowadzenie ssącej maszyny jest czynione do macicy matki, aby zapewnić, że żadna część ciała dziecka nie pozostała w macicy. Zawartość zbiornika jest badana, aby upewnić się, że wszystkie części płodu i odpowiednia ilość płynu odpowiadająca wiekowi ciąży jest obecna. MVA zakańcza z sukcesem niechcianą ciążę w 99.5% przypadków.

Mifepristone (RU-486)/misoprostol:

Mifepristone: (od 5-ego do 7-ego tygodnia) jest znana także jako RU-486 lub "Pigułka Aborcji." RU-486 jest lekarstwem stosowanym w Europie przez kilka lat (w połączeniu z lekiem: prostaglandin), aby zakończyć ciążę. Lek generyczny nazywany jest mifepristone, ale to jest bardziej znane pod nazwą RU-486. Ta informacja i omówienie instrukcji, opiera się na założeniu, że Ty szukasz porad i kompetentnego prowadzenia w podjęciu decyzji szukania metody dla zakończenia ciąży. RU-486 ma także potencjalne działanie jako środek wywołujący miesiączkę, przyjmowany kilka dni przed terminem, w którym kobieta powinna mieć miesiączkę. W dodatku, są badania naukowe, że ten lek pomaga w innych zaburzeniach, takich jak: endometriosis, rak piersi i syndrom Cushing-a. Kiedy następnie stosuje się misoprostol, to jest to w 92-98% skuteczne w zakończeniu niechcianej ciąży.

Methotrexate/misoprostol):

Methotrexate: (od 5-ego do 9-ego tygodnia) chociaż nie jest zatwierdzone przez FDA do stosowania, zastrzyk methotrexate zabija nienarodzone dziecko poprzez wtrącenie się w proces wzrostu (podział komórek). To może wywołać także efekt dołączenia się embrionu do ściany macicy. Kilka dni później, kobiecie jest podawany prostaglandin (misoprostol) w czopkach w celu wypędzenia płodu; kobieta dokonuje aborcji w domu. To wymaga trzech wizyt u lekarza, aby zakończyć proces aborcji.

Niektóre Metody Późnej Aborcji:

Dilation & Evacuation (D&E):

Dilation & Evacuation (D&E): (od 13-ego do 20-ego i więcej tygodni) szyjka jest otwarta. Używając kleszczy, osoba dokonująca aborcji rozrywa dziecko poza macicą, kończyna po kończynie. Dziecko jest potem ponownie składane, aby upewnić się, że żadna z części płodu nie pozostała w środku. Możliwe komplikacje zawierają infekcję, skaleczenie – zmiażdżenie szyjki i perforację macicy.

Prostaglandin:

Prostaglandin: (od 16-ego do 38-ego tygodnia) także nazywane misoprostol, ten środek chemiczny wywołuje przedwczesne skurcze i jest podawany w postaci czopków lub zastrzyku; żywe porody są bardzo częste. Ryzyko zawiera konwulsje, wymioty i wstrzymanie akcji serca.

Wprowadzenie Digoxin:

Wprowadzenie Digoxin: (od 20-ego do 32-ego tygodnia) wymaga wstrzyknięcia śmiertelnego środka chemicznego, bezpośrednio do serca dziecka, następnie wprowadzenie prostaglandin.

Aborcja poprzez Salina:

Aborcja poprzez salina: (od 16-ego do 32-ego i więcej tygodni) długa igła jest wprowadzana do brzucha kobiety i słony roztwór jest wstrzykiwany do płynu owodniowego. Sól zatruwa dziecko, paląc jego płuca i skórę. Martwe dziecko jest potem usuwane w ciągu 24-ech godzin. Ta metoda jest rzadko stosowana z powodu poważnego zagrożenia dla zdrowia kobiety.

Nacięcie macicy:

Nacięcie macicy: (od 24-ego do 38-ego tygodnia): Procedura jest po prostu wczesnym Cesarskim cięciem. Po nacięciu, które jest robione przez brzuch i macicę, nienarodzone dziecko jest wyjmowane i pozwala mu się umrzeć. Ryzyko jest takie same jak przy normalnym Cesarskim cięciu.  

D&X:

D&X: (od 20-ego do 32-ego i więcej tygodni) także znana jako: "aborcja częściowego urodzenia" to jest niebezpieczna metoda późnej aborcji, określana "złą medycyną" przez Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne, wymaga wypchnięcia nóg dziecka do kanału porodowego podczas, gdy głowa pozostaje w macicy. Osoba dokonująca aborcji robi potem dziurę w tyle czaszki i wyjmuje mózg przez ssący cewnik. Głowa opada, pozwalając dziecku być wyjętym w całości. Więcej informacji i diagramów rysunkowych jak ta procedura jest wykonywana.

Jakie są możliwe komplikacje aborcji?

Mogą wystąpić psychiczne i psychologiczne komplikacje na skutek aborcji. To może wpłynąć na Twoją decyzję o podjęciu aborcji, więc my wymienimy poniżej kilka głównych możliwych komplikacji.

Utrata Krwi:

Jak w przypadku każdej operacji, aborcja może spowodować znaczącą utratę krwi. Normalna aborcja wykonywana w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy ciąży powoduje bardzo małe krwawienie. Jeśli pacjentka doświadcza ciężkiego krwawienia przez tygodnie następujące po aborcji, to jest to prawdopodobnie spowodowane niecałkowitym usunięciem łożyska.

Infekcja:

To może być problem z infekcją po tym jak aborcja została wykonana. To może być spowodowane skaleczeniem narzędziami, istniejącą infekcją lub częściami łożyska, które zostały pozostawione omyłkowo w macicy. Te infekcje są normalnie leczone antybiotykami.

Zniszczenie Organów:

Fizyczne zniszczenie wewnętrznych organów jest także możliwe podczas procedury aborcji. Każdy instrument, który jest stosowany w macicy może spowodować przecięcie mięśni macicy. To jest zwykle leczone bez dalszej troski. Szyjka macicy może także zostać zniszczona przez kleszcze stosowane podczas aborcji. Jeśli kleszcze wypadną, to może zniszczyć szyjkę macicy, która może być zszyta, aby naprawić komplikacje.

Trauma Psychologiczna:

Jak Ty reagujesz po aborcji, to zależy od okoliczności, które doprowadziły Ciebie do podjęcia tej decyzji oraz od wsparcia i uprzejmości rodziny, przyjaciół i personelu medycznego. Wiele kobiet uśmierza ból po tym; inne mają uczucie straty i potrzebę płaczu. Kobieta, która miała mieszane uczucia, które doprowadziły ją do aborcji może potrzebować więcej czasu, aby poradzić sobie z jej decyzjami potem.

Okno Życia – jest to miejsce, gdzie kobieta może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko, jeśli ona nie chce tego dziecka. Matka otwiera okno i wkłada dziecko do inkubatora. Gdy dziecko znajduje się w inkubatorze, Siostra przychodzi, zabiera dziecko i opiekuje się nim. Takie dziecko jest przekazywane potem do adopcji.

Pomysł Okna Życia narodził się w Krakowie. Pierwsze Okno Życia powstało przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu i znajduje się przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie. (poniżej można zobaczyć zdjęcie pierwszego okna życia). Okno zostało otwarte w marcu 2006 r. i do października 2008 r. – uratowano dzięki niemu 10 dzieci.

Okna Życia zostały otwarte również w innych Zgromadzeniach Zakonnych w Polsce i w innych 12 miastach: w Częstochowie, Ełku, Gdańsku, Grudziądzu, Kaliszu, Katowicach, Koszalinie, Nowym Sączu, Płocku, Rzeszowie, Sandomierzu, Warszawie.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę się kontaktować z Siostrami Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Krakowie:
email: nazaretanki@nazaretanki.krakow.pl
www.nazaretanki.pl

Pomysł zrodził się w katolickiej Polsce, ale my chcielibyśmy podzielić się tym pomysłem z całym światem.

Modlitwa

Najświętsza Maryjo, Matko Boga i Matko Nienarodzonych,
jako że Ty trzymasz nasze Dzieciątko Zbawiciela, aby cały świat widział, wstawiaj się za nami u Twojego Dzieciątka Syna, w intencji zakończenia chęci zabijania życia w łonie matki.
Święci Młodziankowie, módlcie się za nami.
Amen.

MATKO WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH, MÓDL SIĘ ZA NAMI

Ojcze Nasz, który jesteś w Niebie,
Święć się imię Twoje,
Przyjdź Królestwo Twoje,
Bądź wola Twoja,
Jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy,
Jak i my odpuszczamy naszym winowajcom,
I nie wódź nas na pokuszenie,
Ale nas zbaw ode złego. Amen.