Biuletyn Marypages 2022

Słowo od przewodniczącego

Drodzy darczyńcy,

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe w minionym roku. Dzięki Twojemu wsparciu Marypages mogło dalej istnieć.
Dla darczyńców, którzy w tym roku chcą nas ponownie wesprzeć darowizną w wysokości co najmniej 50 euro, znów mamy piękny cudowny medal i wybór dwóch rodzajów różańców, a mianowicie czarno-niebieskiej masy perłowej i przezroczystej matki- perłowy. Oba z Lourdes, ze szczegółowym opisem.
Różaniec zawiera trochę wody święconej ze źródła w Lourdes.
W maju, miesiącu Maryi, codziennie będziemy odprawiać piękną modlitwę i/lub odnosić się do strony Maryi na Facebooku. Oczywiście darowizna jest mile widziana i niezobowiązująca, ale aby zabezpieczyć przyszłość Marypages, pozostajemy zależni od waszych darowizn. Ufamy, że możemy nadal liczyć na każdego, komu zależy na Marypages, abyśmy mogli dalej osiągać nasze cele.

Funkcja społeczna

Marypages poświęciło wiele uwagi koronie w ciągu ostatniego roku, w tym specjalną stronę o świętej Koronie i wiele modlitw koronacyjnych, aby wesprzeć. Zaoferowaliśmy również naszym darczyńcom i wyznawcom możliwość odczytania modlitwy przez księdza w Grocie Marii w Lourdes za naszym pośrednictwem o darowiznę w wysokości 10 euro, a także wesprzeć tę modlitwę paleniem świecy z Maryją.
Ponieważ my (prezes, sekretarz, skarbnik, tzw. ubo's) sprawujemy kontrolę nad organizacją, byliśmy zobligowani, podobnie jak ponad 1,5 miliona organizacji, do zarejestrowania się w rejestrze UBO w Izbie Gospodarczej. Termin rejestracji upłynął 27 marca 2022 r. Zrobiliśmy to dobrze na czas.
Rejestr UBO pomaga uczciwie prowadzić interesy, a także przyczynia się do bezpieczniejszego społeczeństwa.

Przyszłość i rozwój Marypages

Marypages ma obecnie 5600 obserwujących na Facebooku. Codziennie na Facebooku wymieniamy modlitwę dnia, rocznice świętych, rocznice miejsc pielgrzymkowych, święta NMP, święta katolickie, modlitwy i wiele pięknych wizerunków Maryi. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy także na tydzień cierpienia. Regularnie dodawane są nowe strony, a strony, które są już dostępne w języku niderlandzkim i angielskim, są również tłumaczone na pozostałe 9 języków Marypages. Na przykład w ciągu ostatniego roku do Marypages dodano co najmniej 50 stron. Więcej uwagi zostanie również zwrócone na konto Marypages na Instagramie.

Kanonizacja

9 listopada 2021 r. kardynałowie i biskupi zrzeszeni w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych na swoim zwyczajnym posiedzeniu podjęli pozytywną decyzję w sprawie kanonizacji Tytusa Brandsmy. 25 listopada 2021 papież Franciszek uznał cud przypisywany Brandsmie: uzdrowienie księdza Driscolla. Uroczystość kanonizacyjna odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r. w Watykanie w Rzymie.

Beatyfikacja:

Papież Jan Paweł I zostanie beatyfikowany 4 września 2022 r.

Trzy sposoby modlitwy z Maryją:

1. Zdrowaś Maryjo i różaniec
2. Modlitwa słowami Maryi
3. Medytuj nad Maryją