Różaniec Siedmiu Boleści

 

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

PIERWSZA BOLEŚĆ „Proroctwo Symeona”:

Jak wielki był szok dla Serca Maryi, gdy usłyszała smutne słowa, w których Symeon przepowiedział gorzką mękę i śmierć Jej słodkiego Syna Jezusa. Droga Maryjo Najświętsza, uproś dla mnie prawdziwy smutek za moje grzechy.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

DRUGA BOLEŚĆ „Wędrówka do Egiptu”:

Rozważ głęboką boleść, jaką Maryja Najświętsza czuła kiedy Ona i Święty Józef musieli nagle wędrować nocą, aby zachować Jej ukochane Dziecko od rzezi zarządzonej przez Heroda. Jak bolesne były Jej łzy; jak wielkie było Jej ubóstwo podczas tej długiej podróży. Jakie cierpienia musiała ona znosić w tym kraju wygnania.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

TRZECIA BOLEŚĆ „Utrata Pana Jezusa w Świątyni”:

Jak przerażający był smutek Maryi Najświętszej, kiedy Ona uświadomiła sobie, że zgubiła Jej ukochanego Syna. Wypełniona niepokojem i zmęczeniem, Ona i Święty Józef powrócili do Jerozolimy i przez trzy, długie dni szukali Pana Jezusa, aż Go znaleźli w świątyni.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

CZWARTA BOLEŚĆ „Maryja Najświętsza spotyka Pana Jezusa w drodze na Kalwarię”:

Przyjdźcie, O grzesznicy, przyjdźcie i zobaczcie, czy wy możecie znieść tak smutne spojrzenie. To Matka, tak czuła i kochająca, spotyka Swojego ukochanego Syna pośród tych, którzy wloką Go na okrutną śmierć. Rozważ droga osobo, olbrzymi smutek, gdy ich oczy spotkały się – smutek Matki Najświętszej widzącej Jej Syna.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

PIĄTA BOLEŚĆ „Pan Jezus umiera na Krzyżu”:

Spójrz na dwie ofiary na Kalwarii – jedna to ciało Pana Jezusa, druga – to Serce Maryi Najświętszej. Smutne jest spojrzenie drogiej Matki, widzącej Jej ukochanego Syna, okrutnie przybitego gwoździami do drzewa Krzyża. Ona stała u stóp Krzyża i słyszała obietnicę Raju dla łotra i przebaczenie dla Jego wrogów. Jego ostatnie słowa dotyczą Jego Matki i są skierowane do nas, Zobaczcie Waszą Matkę! Boże, pozwól nam zawsze rozwiązywać nasze sprawy patrząc na Maryję Najświętszą jak na naszą Matkę i pamiętać, że Ona nigdy nie opuszcza Swoich dzieci.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

SZÓSTA BOLEŚĆ „Maryja Najświętsza bierze w ramiona ciało Pana Jezusa”:

Rozważ gorzki smutek, który przeszywa Serce Maryi Najświętszej, kiedy ciało Pana Jezusa jest zdejmowane z Krzyża i składane na Jej ręce. O Matko w żałobie, nasze serca są zmiękczone smutkiem, widząc takie utrapienie.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

SIÓDMA BOLEŚĆ „Pan Jezus składany do grobu”:

Najtragiczniejszy dzień w historii kończy się i wszystko, co pozostaje Matce, to towarzyszenie ciału Jej Syna do grobu. Jaki smutek musiał ogarnąć Maryję Najświętszą, gdy ostatni raz patrzyła na pozbawione życia ciało Jej Syna i na wielki kamień, który był przytoczony, aby zamknąć wejście do grobu.
1 Ojcze nasz… i 7 Zdrowaś Mario…

3 Ave Maryja za łzy Matki Najświętszej wylane z powodu cierpień Jej Syna.

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

 

 


 

 

- Fundacja Marypages -  

Nasza fundacja ma za cel rozwój, rozszerzenie i utrzymanie stron Marypages, aby promować wiarę Rzymsko-Katolicką, a szczególnie Nabożeństwo do Naszej Błogosławionej Matki, Maryi.
Państwa wsparcie finansowe umożliwi realizację tych celów.
Marypages może przetrwać tylko z Państwa pomocą!
Pan/Pani może zostać darczyńcą naszej fundacji przez ofiarowanie przynajmniej 20 Euro rocznie. My wtedy zaoferujemy Panu/Pani:

§         Cudowny Medalik z wyjaśnieniem jego znaczenia.

Jeśli ofiaruje Pan/Pani 50 Euro lub więcej, wtedy otrzyma Pan/Pani piękny różaniec z Lourdes. W różańcu jest trochę wody ze źródła w Lourdes.

Każdy dodatkowy dochód będzie przeznaczony na finansowanie projektów charytatywnych na bazie katolickiej. My jesteśmy zarejestrowani w Izbie Handlowej Flevoland pod numerem: 39100629.

Aby ofiarować pieniądze, proszę nacisnąć przycisk poniżej.
Niech Bóg Państwa błogosławi.

ONLINE DONATION

 

 

 


Visitors: